Highlights

Page: 5

Italia , destinacioni me me shume atraksione turistike ne Europe!   Eurostat ka publikuar listen me destinacionet europiane qe kane me shume rajone me atraksione turistike per turistet. Studimi i bere ne shume vende te botes ku jane pyetur turiste te shumte ka renditur Italine si destinacioni me me shume atraksione te preferuara turistike qofte […]

“South Outdoor Festival” rikthehet serish, kesaj here ne Vuno!   Promovimi i turizmit te qendrueshem gjithevjetor ne fshatrat e bregdetit jonian do te vije edhe nepermjet aktiviteteve te ndryshme qe do te zhvillohen ne keto destinacione si eshte edhe  South Outdoor Festival – Himara 2018, qe do te zhvillohet ne Vuno, gjate ketij muaji. Nen moton […]

Hoteli i pare luksoz ne hapsire ne vitin 2021! Nje kompani e bazuar ne Teksas, SHBA, zbuloi planet e saj per te hapur hotelin e pare luksoz ne haperise ne fund te vitit 2021. Stacioni aurora, me permase 11mX4m, projektohet te akomodoje 4 udhetare dhe 2 anetare te ekuipazhit, per nje qendrim 12 ditor 321 […]

Hotelet ruse “cmenden” para boterorit, gjobiten per cmimet e larta ! Agjencia ruse per mbrojtjen e konsumatoreve ka njoftuar se ka gjobitur 539 hotele per rritje te çmimeve ne qytetet ruse qe do te jene pritese te ndeshjeve ne Kampionatin e fubollit per Kupen e Botes. Permes nje deklarate te fundit, agjencia  ka thene se […]

Bullgaria ne krye te destinacioneve me te mira per pushime all inclusive! Bullgaria renditet ne krye te destinacioneve me te mira dhe me te lira per pushime all inclusive per kete vit. Pushimet me te gjitha te perfshira po kthehen ne ato me te preferuarat per turistet e huaj nga viti ne vit pasi ne […]

Shqiperia turistike ne vemendjen e mediave italiane. Mediat italiane ne nje reportazh kushtuar Shqiperise theksojne transformimin qe ka bere qeveria shqiptare ne fushen e turizmit konkretisht ne 450 kilometra vij bregdetare, duke e cilesuar bregdetin shqiptar si nje destinacion te jashtezakonshem turistik.Ne krye te radhes, media italiane sjell ne vemendje faktin se prania e turisteve […]

Ka startuar sot paradite ne oren 10'00 ne expo City, Vas Travel Fair, panairi me i madh i turizmit ne vend. Mbas Shkupit dhe Prishtines sot panairi i turizmit eshte vendosur ne Expo City me pjesmarrjen e hoteleve me te mira nga Turqia, Mali i Zi, Bullgaria, Maqedonia, Kosova si dhe nga Dubai dhe Egjipti. [...]

Skandali i radhes i “Cambridge Antalytica”, mund te jene prekur plot 87 milione  perdorues te Facebook! Skandali i vjedhjes dhe keqperdorimit te te dhenave te perdoruesve te Facebookut nga konsulenti politik “Cambridge Analytica” thellohet edhe me shume.Rrjeti me i madh social ne bote, Facebook njofton tashme se, pas rishikimit te problemeve per te cilat u […]

Kontributi i turizmit ne Shqiperi do te arrije ne 220 miliard leke ne 2028! Pas 10 vitesh kontributi direkt i turizmit ne ekonomine shqiptare do te jete ne masen 9.3% te PBB, nga 8.5% qe eshte aktualisht duke arritur ne 220.4 miliarde leke. Te dhenat dalin ne pah ne studimin me te  fundit te Keshillit [...]

Te gjithe drejt…Republikes Domenikane!   Republika Domenikane kete vit ka qene nje prej destinacioneve me te preferuara nga turistet europiane per plazhet e saj. Sipas autoriteteve te turizmit ne rajonin e Karaibeve pas mbylljes me 29 milione turiste te vitit 2017, tre muajt e pare te 2018 kane shenuar sukses per turizmin ne Republiken Domentikane. […]


Current track

Title

Artist

Background