Caktohet data, kur do të bëhet fluturimi i parë nga aeroporti i Kukësit

Written by on 19/03/2021

Në datën 18 prill është vendosur të kryhet fluturimi i parë nga aeroporti i Kukësit, ndërkohë që sot fillon negocimi i kontratës për aeroportin e Vlorës.

Aeroporti i Kukësit jepet me koncesion, ja kush është fituesi dhe çfarë  parashikohet të bëhet

Autoriteti i Aviacionit Civil edhe të gjithë komponentët e tjerë, të cilët kanë kontribuar dhe vazhdojnë të punojnë në aeroportin e Kukësit janë duke punuar për të mbyllur fazën e certifikimit dhe për të nisur menjëherë me fluturimin e parë të Air Albania-s në këtë aeroport”, u shpreh ministrja Balluku në një intervistë televizive./radiotravel.al 


Current track

Title

Artist

Background