Caji me vlere 1850 $ per kg mblidhet vetem gjate Henes se plote!

Written by on 17/11/2018

I vendosur ne 2,200 metra lartesi, ne shpatet e pjerreta te Himalajeve indiane dhe te rrethuara nga majat e mbuluara me akull te Khangchendzongas, malit te trete me te larte ne bote, gjenden kodrat qe rrethojne Darjeeling.Ne mesin e elefanteve dhe tigrave te eger qe levizin neper te gjithe lugines dhe ne mesin e manastireve budiste qe ndodhen aty, gjendet edhe nje prej çajerave indiane me te rrale jo vetem ne kete shtet por ne te gjithe boten. I njohur edhe si “shampanja e çajerave”, ky lloj çaji ka marre gjithashtu edhe fame nderkombetare. I njohur si “Silver Tips Imperial”, çaji mblidhet vetem gjate neteve me Hene te plote, qe krijon edhe kushtet optimale per mbledhjen e tij. Por ky çaj mistik  eshte njekohesisht edhe i kushtueshem. Vlera e tij llogaritet 1,850 dollaresh amerikane per kilogram, duke e bere ate çajin me te shtrenjte te prodhuar ndonjehere ne Indi.


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist