Busani, destinacioni me i mire aziatik per 2018!

Written by on 11/07/2018

Busani, destinacioni me i mire aziatik per 2018!

 

Bregdeti i Busan –it ne Korene e Jugut eshte shpallur si destinacioni me i mire i vitit ne Azi. Lonely Planet e ka renditur ate si destinacionin me te mire te kontinentit aziatik per natyren dhe kulturen e mrekullueshme. Busan, i cili gjendet rreth 2.5 ore larg Seuli -t, eshte qyteti i dyte me i madh ne vend dhe nje destinacion popullor veror i famshem per ushqimet e shijshme dhe plazhet piktoreske. Lista me e mire vjetore e Lonely Planet ne Azi, tashme ne vitin e saj te trete, permban 10 nga destinacionet e rekomanduara ne guiden e udhetimit per tu vizituar kete vit. Ne listen e me te mireve gjenden edhe Uzbekistani, Nagasaki, Chiang Mai, Urugam Bay, Sichuan dhe Parku Kombetar Komodo.


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist