Bum kerkesash per pasaporta irlandeze ne Britani!

Written by on 31/10/2018

Bum kerkesash per pasaporta irlandeze ne Britanine e Madhe, ne sfondin e frikes per te te panjohurat per shkak te Brexit. Sipas “Times” Keto kerkesa vijne nga frika per levizje te lirshme dhe pa kufizime qe mund te ndodhin pas formalizimit te divorcit me Brukselin. Kerkesat i ka marre ne veçanti ambasada e Dublinit ne Londer ku, pas referendumit te 2016 u bene 150 000 aplikime dhe pothuajse 45 000 vetem ne gjashte muajt e pare te ketij viti. Shkaku i aplikimeve per pasaporte ka te beje me faktin se ekziston frika mbi hipotezen e nje Brexit traumatik, pa negociata me BE.


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist