Bullgaria shton lidhjet me destinacionet e huaja

Written by on 05/05/2018

Bullgaria ne perpjekje per te shtuar numrin e turisteve nga vende te ndryshme te botes ben me dije vendimin per te hapur nje linje ajrore nga Bakuja ne nje nga rezortet me te bukura bregdetare. Lajmin e dha ministrja bullgare e turizmit. Edhe Azerbajxhani, nga ana e tij, e ka treguar tashme interesin per destinacionet bullgare kryesisht ato bregdetare. Fluturimet direkte midis Sofjes dhe Bakuse, qe nisen ne janar te ketij viti, pritet te kene ndikim pozitiv ne industrine e turizmit per te dyja vendet. Ndersa linja e re qe do te hapet gjate sezonit veror do te sherbeje vecanerisht per zhvillimin e kultures, historise, SPA-se, festivaleve tradicionale, kulinarise bio, veres dhe sherbimeve te tjera qe kerkohen nga konsumatoret e te dyja vendeve.


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist