Bullgaria regjistron me shume turiste gjate 2018 !

Written by on 30/01/2019

Bullgaria regjistroi nje rritje me 7.3% te numrit te turisteve te huaj gjate vitit te kaluar sipas Institutit Kombetar te Statistikave. Gjate 2018  vendi u vizitua nga 9 milione turiste qe sollen mbi 3 miliard dollare te ardhura ne vend. Pjesa me e madhe e tyre ishin nga Greqia, Rumania, Gjermania, Turqia, Rusia dhe Maqedonia. Sipas ministrise se turizmit ne Bullgari nese arrihet te ruhet ky ritem ky vit me shume mundesi do te arrije shifrat e 10 milione turisteve ne vend.


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist