Bullgaria pret nje sezon veror te shkelqyer

Written by on 19/04/2018

Bullgaria pret nje sezon veror te shkelqyer

 

Vera e ketij viti  mund te rezultoje me e suksesshmja ne historine e industrise se turizmit ne Bullgari. Ministria e Turizmit ne kete vend thekson se pret nje rritje me 20.6 per qind ne numrin e turisteve te huaj ne krahasim me nje vit me pare. Numri i te huajve qe vizituan Bullgarine vitin e kaluar ne vere arriti ne 3.5 milione. Nderkohe kete vit mes janarit dhe marsit pat mbi 1.2 milione vizita. Statistikat tregojne se turistet ruse, jane ata qe perbejne perqindjen me te madhe te turisteve te huaj ne vend.

Tagged as

Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist