Bullgaria me rekord vizitoresh kete vit!

Written by on 26/10/2018

Bullgaria regjistron shifra rekord turistesh kete vit. Vendi krenohet qe ka pritur 6 milione vizitore te huaj nga periudha janar-shtator, ne rritje me 7,2 per qind ne nje vit. Te ardhurat nga turizmi perbejne rreth 13 per qind te PBB ne kete shtet, i konsideruar si nje nga destinacionet me pak te shtrenjta ne Evrope, kryesisht i frekuentuar nga gjermanet, ruset, dhe britaniket. Kete vit iniciativat e ministrise se turizmit per promovimin e vendit dhe vleresimin e tuisteve kane dhene frytet e tyre per zhvillimin e sektorit turistik ne Bullgari.


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist