Bullgaria ashpërson masat/Bën të detyrueshme certifikatën e Covid-19 në mjediset publike!

Written by on 20/10/2021

Së fundmi Bullgaria ka vendosur të bëjë të detyrueshme paraqitjen e një certifikate vaksinimi kundër COVID-19 apo një test negativ  PCR për të hyrë në mjedise të brendshme publike. Dyqanet ushqimore, farmacitë dhe bankat përjashtohen, por rregullorja vlen për punonjësit e kujdesit shëndetësor.

Nga e enjtja, vetëm klientët që tregojnë dokumentin do të lejohen të vizitojnë baret, hotelet, qendrat e fitnesit, qendrat tregtare, kinematë, teatrot, koncertet, muzetë dhe azilet e pleqve./radiotravel.al 


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist