Bullgaret, te paret per pushime ne rajon!

Written by on 22/04/2018

Bullgaret, te paret per pushime ne rajon!

 

Bullgaria kryeson kerkesat e turisteve ballkanas per pushime brenda rajonit. Ne vitin 2017, mbi nje milion turiste ballkanas vizituan Bullgarine, duke i bere ata te huajt me te shumte ne numer ne vendin fqinj per vitin e 8-te me radhe. Me se shumti Bullgaria u preferua nga turistet rumune. Nderkohe  te ardhurat qe keta turiste sjellin ne Bullgari vleresohen ne rreth 1 miliarde euro, sipas te dhenave te cituara nga Ambasada bullgare ne Bukuresht. Por preference me e re e turisteve eshte edhe Mali i Zi. Ky eshte nje destinacion veror qe tashme po terheq shume investime, ofron sherbime te mira, pamje te mahnitshme, pagesa fantastike, dhe njerez teper miqesor sipas eksperteve ballkanas.

Tagged as

Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist