Budapesti regjistron deri me tani 5 milione turiste

Written by on 10/12/2018

Budapesti regjistron deri me tani 5 milione turiste
Budapesti publikon shifrat e turizmit per kete vit qe mesa theksojne
autoritetet jane teper te kenaqshme. Sipas Qendres per Turizmin dhe
Festivalet ne kryeqytetin hungarez kete vit nga janari ne nentor jane
regjistruar 5 milione turiste, nje rritje me 14% me shume sesa viti i kaluar.
Tregu kryesor i turisteve per Budapestin ka qene ai rus, ndjekur nga Franca,
Spanja dhe Italia. Projektet zhvillimore per turizmin vijojne ne kete
destinacion ku deri ne pranveren e vitit te ardhshem pritet inagurimi i 20
hoteleve e resorteve te reja luksoze.


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist