Britania terheq me histori

Written by on 10/08/2018

Britania terheq me historiAtraksionet historike ne Angli mbeten nje arme e forte per turizmin ne kete vend. Sipas nje studimi te fundit te VisitEngland kete vit numri i turisteve ne sitet historike, monumentet kulturore dhe muzeume eshte rritur me 8% me shume sesa viti i kaluar. The British Museum vijon te mbaje vendin e pare si destinacioni me i preferuar ne kete aspekt ne Angli , duke shenuar nga janari ne qershor mbi 4 milione turiste. Pritet qe deri ne fund te ketij viti turizmi te gjeneroje te ardhura mbi 106 miliard paund per Angline.

Tagged as

Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist