Britania ndalon “upskirting”, denohen personat qe bejne foto nen fundit te grave!

Written by on 21/01/2019

Britania ndalon “upskirting”, denohen personat qe bejne foto nen
fundit te grave
Parlamenti britanik miratoi nje projektligj qe synon te ndeshkoje deri ne dy
vite burg faktin nese ben nje foto nen fundet e grave. Ky ligj pret tashme
vetem nenshkrimin nga mbreteresha Elizabeth II, etapa e fundit e procesit
legjislativ ne Britanine e Madhe, per t’u miratuar plotesisht. Ai u paraqit pas
nje fushate te zhvilluar nga Gina Martin, nje vajze 27 vjeçe, e cila ka qene
vete viktime e kesaj praktike qe pershkruhet nga termi anglisht “upskirting”.
Dy persona i kishin bere asaj nje foto nen fund gjate nje festivali ne Londer
ne vitin 2017 dhe me pas e kishin shperndare foton nga telefonat e tyre.


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist