Brexit pa marreveshje? Britaniket rrezikojne udhetimin drejt BE!

Written by on 25/01/2019

Shtetasve britanike te cileve u skadon pasporta  ne 15 muajt e fundit , nuk do te kene mundesi te udhetojne drejt vendeve te BE-se pa nje marreveshje per Brexit. Paralajmerimin e ka bere Zyra e Jashtme britanike. Ajo ka shpjeguar  shpjeguar se rregullat e skadimit te pasaportes mund te ndryshojne nga data 29 mars pas Brexit. Turistet te cilet kane deshire te udhetojne drejt vendeve si France, Spanje, Portugali dhe Itali mund te mos lejohen te  futen ne keto vende nese pasaporta e tyre skadon para qershorit te vitit 2020.


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist