Brazili me syte nga Azia!

Written by on 12/04/2018

Brazili me syte nga Azia!

 

Brazili eshte gjithnje ne kerkim te tregjeve te reja te turisteve dhe se fundmi vemendja eshte kthyer nga Azia. Autoritetet e turizmit ne Brazil kane nisur nje fushate te rendesishme promovuese ne Kine, me synimin per te perfituar nje pjese te mire te tortes se turisteve kineze qe njihen per fitimet e konsiderueshme ne udhetime. Vetem gjate vitit te kaluar numri i turisteve kineze ne Brazil arriti ne gati 200 mije, nje shifer qe pritet te rritet disa fish kete vit ne saje edhe te bashkepunimit mes agjencive turistike braziliane dhe kineze.  


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist