Brazili lehteson procedurat kufitare per turistet!

Written by on 01/06/2018

Brazili synon te rrise numrin e turisteve ne vend duke lehtesuar procedurat e kalimit ne kufi e aeroporte. Sipas te dhenave te bordit turistik brazilian brenda ketij viti do te prezantohen masa te reja per kalimin e turisteve nga Amerika, Kanadaja, Australia dhe Japonia ne vend perfshire edhe vizat elektronike. i gjithe procesi i pajisjes me vize per vizitoret nga keto vende per udhetimet turistike ne Brazil do te behet online dhe do te zgjase maksimumi 48 ore. Kjo procedure do te aplikohet vitin e ardhshem edhe per vende te tjera. Pritet qe numri i turisteve ne Brazil kete vit te arrije ne 12 milione.

 


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist