Brandet me te medha te hoteleve nderkombetare tashme edhe ne Shqiperi

Written by on 01/04/2019

 Pas investimeve dhe inagurimeve te muajve te fundit në Shqipëri do të ushtrojnë aktivitetin e tyre markat e hoteleve më prestigjioze në botë, duke e kthyer vendin tonë në një destinacion turistik. Zgjerimi i markave të njohura ndërkombëtare të hotelerisë si Hilton, Marriot, Hayatt dhe Melia Hotels në Shqipëri pritet t’i japin një dimension të ri kryeqytetit dhe zonave bregdetare të vendit. Numri i vizitorëve të huaj është vënë ne një trend rritjeje të qëndrueshme, ndaj kohët e fundit bizneset vendase dhe të huaj po orientohen drejt investimeve në hotele në kryeqyetetin dhe bregdetin shqiptar.


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist