Boterori i Klubeve do te nise ne vitin 2021!

Written by on 17/05/2018

Kompeticioni i ri i Boterorit per Klube do te nise ne vitin 2021 dhe do te zhvillohet nje here ne kater vjet. Ne te do te jene 24 skuadra pjesmarrese nder me te mirat te ndara ne 8 grupe, plus faza me eliminim direkt nga faza çerekfinale ne finale.Ne eventin e pare do te ftohen klubet me te mira ne bote: Real Madrid, Barcelona, Liverpool, Bayern München, Ajax, Manchester United, por edhe Juventus, Inter dhe Milan per Europen. Revolucioni i vertete i Kompeticionit mund te jete pikerisht tek te ardhurat. Investitoret e ndryshem jane gati te derdhin 12 miliarde dollare per kater edicionet e para. Ndersa per klubet thjesht pjesemarrja vlen 60 milione ne periudhen katervjeçare. Fituesi do te fitoje mes 130 – 150 milione dollare.

 


 


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist