Bostoni, destinacioni me i mire ne bote per te gjetur pune!

Written by on 22/11/2018

Bostoni, eshte destinacioni me i mire per te gjetur nje pune. Renditet ne vend te pare nga 100 qytetet e botes, sipas nje liste te hartuar nga kompania “Movinga” – “Cities of Opportunity”.Nese veme re listen e top 10, 4 prej tyre jane qytete gjermane. Mynihu renditet ne vendin e dyte, Hamburgu ne vendin e katert, Stutgart ne pestin dhe Frankfurt ne vendin e 9. Por keto nuk jane te vetmet qytete gjermane, ne listen e 100 vendeve perfshihen edhe disa qytete te tjera.Movinga ka hartuar listen duke perdorur te dhenat e Organizates per Bashkepunim Ekonomik dhe Zhvillim. Nota perfundimtare e çdo qyteti bazohet ne tre kritere kryesore: shendetin ekonomik te bizneseve, standardet e jeteses dhe mundesite per te rinjte, grate dhe te huajt. Ne renditje jane gjithashtu disa qytete kanadeze dhe Londra.


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist