Boing prezanton avionin me te mire te distancave 777X!

Written by on 12/12/2018

Boeing ka hedhur ne treg linjen e re te avioneve te biznesit, e cila kompania thote se kjo do te beje te mundur qe udhetaret VIP te udhetojne pa ndalesa mes “çdo qyteteve ne Toke”. Aeroplanet 777X do te pershkruajne nje distance prej 21500 km duke u mundesuar atyre qe te kene fluturimin me te gjate dhe me rehatshem ne bote. Avionet “mund te udhetojne me shume se gjysma e rruges ne mbare boten pa u ndalur, me larg se çdo avion biznesi te ndertuar ndonjehere”. Avionet mund te perdoren per te lidhur New York City me Perth ne Australine Perendimore, nje udhetim i cili aktualisht kerkon me shume se nje dite kohe per te udhetuar.


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist