Blick: Nga 1 prilli 2019, linje direkte ajrore nga Zvicra ne Tirane

Written by on 06/07/2018

Blick: Nga 1 prilli 2019, linje direkte ajrore nga Zvicra ne Tirane

Gazeta zvicerane Blick, i ka kushtuar nje artikull te radhes Shqiperise turistike duke permendur disa prej atraksioneve kryesore turistike te vendit tone dhe arsyet pse duhet vizituar vendi yne ndersa shkruan me tej se udhetimi drejt vendit te shqiponjes dykrenare do te lehtesohet nga 1 prilli 2019. Sipas te perditshmes zvicerane kompania ajrore me baze ne Zvicer “Edelweiss” do te nis fluturimet direkte Zyrih-Kloten drejt Tiranes. Perveç kesaj, Edelweiss ka njoftuar se do te nise fluturimet nga qyteti grek, Kallamata nga qershori 2019. Ne total, rrjeti u rruges ajrore te Edelweiss tani mbulon 70 destinacione ne 34 vende.


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist