Blerta Kornacker-Kabo, shqiptarja që ka një markë shqiptare çantash në Hungari

Written by on 17/02/2021

E ftuar sot në mëngjes në “Boeing 104.6” në Premium Channel dhe Radio Travel ishte dhe Blerta Kornacker-Kabo e cila ështe zhvendosur në Budapest që në moshën 13 vjeçare, pasi i ati punonte si këshilltar pranë Ambasadës Shqiptare në Hungari. Ajo u shkollua po në Budapest ku dhe krijoj familjen e saj.

 

Së bashku me të motrën, krijoi një markë çantash që quhet “Valbona”, një markë që po ecën shumë në tregun hungarez dhe që ka shumë premisa që të bëhet ndërkombëtare dhe jo vetëm pasi së shpejti mendohet të hyjë dhe në tregun shqiptar./radiotravel.al 


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist