Bizneset në Berlin thirrje SH.B.A.-së: Jepini fund ndalimit të udhëtimit për gjermanët!

Written by on 16/07/2021

Përfaqësuesit e biznesit në Berlin kërkojnë t’i japin fund ndalimit të udhëtimit, urdhëruar nga administrata e Biden në mënyrë që qytetarët gjermanë të mund të udhëtojnë përsëri përtej Atlantikut. Ky ndalim i vendosur në mars të vitit 2020 nga ish Presidenti Donald Trump, u rivendos nga pasardhësi i tij në një përpjekje për të parandaluar përhapjen e mëtejshme të koronavirusit.

Por për zinxhirin e investimeve gjermane në SHBA dhe për mijëra të punësuar, mbyllja e kufijve është tepër i dëmshëm financiarisht./radiotravel.al 


Current track

Title

Artist

Background