Bill Gates viziton Bodrumin, perlën e Rivierës Turke!

Written by on 25/10/2021

Themeluesi i Microsoft Bill Gates dhe një nga njerëzit më të pasur në botë u shfaq dje në Bodrum të Turqisë.  Kjo mësohet se është vizita e dytë e miliarderit brenda 4 muajve në Turqi. Biznesmeni i kthyer në filantrop,  mbërriti në qytet me jahtin e tij luksoz “Lana” dhe  zgjodhi të bënte një turne në kështjellën e lashtë të Bodrumit.

Jahti i Gates, një mrekulli detare 107 metra e gjatë  mburret me tetë dhoma tualeti dhe shtatë dhoma VIP, së bashku me një pishinë të madhe dhe një banjo turke./radiotravel.al 


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist