Besimtaret festojne sot Kurban Bajramin!

Written by on 21/08/2018

 

Besimtaret myslimane festojne sot nje nga ditet me te rendesishme te kalendarit Islam, Kurban Bajramin.Ne Meke ndodhen tashme mbi 2 milione besimtare nga i gjithe planeti, ndersa ashtu si ne gjithe boten Islame edhe ne Tirane besimtaret u mblodhen kete mengjes per te falur Namazin.Mijera besimtare myslimane u mblodhen qe ne oret e para te se martes ne Sheshin Skenderbej per te falur Namazin e festes se Kurban Bajramit.Perpara besimtareve, kryetari i Komunitetit Mysliman, beri thirrje per me shume dashuri dhe solidarit mes njeri-tjetrit.

Tagged as

Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist