Besimtaret festojne sot Fiter Bajramin!

Written by on 15/06/2018

Besimtaret myslimane festojne sot Fiter Bajramin Ne oren 6 te mengjesit, qindra besimtare ne te gjithe vendin kane falur namazin. Ne Tirane besimtaret mbushen bulevardin “Deshmoret e Kombit” ne diten e Fiter Bajramit, qe njihet ndryshe edhe si festa e mbylljes se agjerimit. Dita nisi heret me ndarjen e Sadaka Fitrit per te varfrit dhe me pas me grumbullimin ne shesh. Pas drekes se bollshme me familjen, dita mbyllet me vizita tek miqte e te afermit. Radio Travel ju uron te gjithe besimtareve muslimane Gezuar Fiter Bajramin!


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist