Berati, nder 5 destinacionet me te mira europiane te paprekura nga turizmi masiv!

Written by on 07/11/2018

Berati hyn ne listen e 5 destinacioneve me te mira europiane te paprekura nga turizmi masiv. Renditjen e ka bere FOX Italia, per te gjithe te apasionuarit e turizmit, sidomos atyre qe terhiqen nga vende te paeksploruara apo pak te njohura. Sipas televizionit italian ka disa destinacione europiane qe ja vlen te vizitohen kete periudhe pasi ofrojne shume sa i perket kultures dhe turizmit natyror ne kohen ku shume qendra turistike europiane jane mbipopulluar me turiste. Berati eshte vecuar  per arkitekturen e tij piktoreske dhe per shembullin e bashkejeteses paqesore mes grupeve te ndryshme etnike dhe feve. Pjese e listes se destinacioneve europiane te sugjeruara nga FOX Italia vec Beratit jane edhe Riga ne Letoni, Kotori ne Mal te Zi, Bath ne Angli dhe Bergen ne Norvegji.


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist