Berati magjeps turistet, 95 mije ne 243 dite!

Written by on 03/09/2018

 

Qyteti i Beratit magjepsi 95 000 vizitore ne vetem 243 dite. I njohur jo vetem per bukurine e tij te rralle, por edhe per mikpritjen, qyteti 2400 vjeçar i Beratit ka zgjuar interesin e turisteve te shumte qe e kane vizituar.Vetem gjate muajit gusht, qyteti arriti te shenoje nje rekord me vete pasi u vizitua nga 23 000 vizitore. Pasuria kulturore eshte ajo qe terheq me shume turistet ne Berat. Drejtoria Rajonale e Kultures Kombetare, Berat ben te ditur se gjate muajve janar- gusht jane restauruar 57 monumente kulture dhe 8 objekte kulti.

 


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist