Belgjika/ Rregulla të reja për udhëtarët nga vendet me rrezik të lartë

Written by on 21/07/2021

Udhëtarët që nuk janë vaksinuar plotësisht dhe planifikojnë të kthehen në Belgjikë nga vendet që konsiderohen shumë të prekura nga koronavirus do të jenë të detyruar të bëjnë një test PCR në ditën e parë dhe të shtatë pas mbërritjes, kanë konfirmuar autoritetet në Belgjikë.

Sipas qeverisë së Belgjikës, nga personat që rezultojnë pozitiv do të kërkohet të ndjekin rregullin dhjetë-ditor të karantinës. Përveç kësaj, kontrollet në aeroporte dhe stacione treni do të jenë më të rrepta./radiotravel.al 


Current track

Title

Artist

Background