Belgjika refuzon propozimin për të pezulluar ndalimin e udhëtimeve

Written by on 04/03/2021

Belgjika ka vendosur të refuzojë propozimin për të pezulluar udhëtimet jo thelbësore dhe në vend të kësaj ka vendosur t’i zgjasë ato deri në 1 prill 2021.

Në Komisionin Parlamentar për Çështjet Evropiane të mbajtur të hënën,De Croo reagoi ndaj letrës së një Komisioni i cili u kishte kërkuar disa prej anëtarëve të BE-së të hiqnin kufizimet e hyrjes për shtetasit e BE-së.

Sipas tij, qëllimi i marrëveshjes aktuale është të arrijë një formë më të mirë të zbatimit të rregullave, kështu që pas 1 prillit, ndalimi i udhëtimeve mund të eliminohet gradualisht./radiotravel.al

Slight drop in coronavirus deaths in Belgium

Tagged as

Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist