Beatles, del ne shitje kitara elektrike e George Harrison!

Written by on 09/05/2018

Kitara e pare elektrike e George Harrison eshte ne ankand dhe mendohet se mund te shitet me nje shifer prej 167 mije deri ne 250 mije euro. Nje rast per mos t’u humbur nga koleksionistet fansa te grupit muzikor Beatles. Behet fjale per nje kitare gjermane, Hofner Club 40, qe Harrison e perdori kur Beatles, ende ne fillimet e tij, luajti ne Liverpool me emrin Quarrymen. Instrumenti do te dale ne shitje nga shtepia e ankandeve Julien’s Auction.


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist