BE vazhdon presionin ndaj Belgjikës: Jepini fund ndalimit të udhëtimeve!

Written by on 23/03/2021

Komisioni Evropian vazhdon të bëjë presion tek autoritetet belge për t’i dhënë fund ndalimit jo-thelbësor të udhëtimit aktualisht në fuqi në Belgjikë, vendim i cili pritet të skadojë në 18 prill. Komisioneri Evropian i Drejtësisë Didier Reynders, në një bisedë me Ministrin e Brendshëm të Belgjikës Annelies Verlinden, theksoi se autoritetet belge duhet të respektojnë politikat e lëvizjes së lirë të njerëzve në BE.

Belgium opts for short-term government fix to coronavirus crisis – POLITICO

Gjithsesi Belgjika ende nuk ka marrë një vendim zyrtar lidhur me këtë çështje, për shkak të shqetësimeve lidhur me mutacionet të reja të COVID-19 në të gjithë Evropën dhe më tej në botë./radiotravel.al 


Current track

Title

Artist

Background