BE-ja miraton 39.7 milionë euro ndihmë për aeroportin ndërkombëtar!

Written by on 12/03/2021

Komisioni Evropian ka aprovuar planin e Letonisë për të dhënë një maksimum prej 39.7 milion eurosh  për rikapitalizimin e Aeroportit Ndërkombëtar të Rigës. Aeroportet janë ndër kompanitë që janë goditur rëndë nga shpërthimi i koronavirusit. Me këtë masë, Letonia do të kontribuojë për të mbështetur kompaninë të përballet me efektet e rënda ekonomike.

Latest information on measures to be taken at Riga Airport in relation to  the spread of COVID-19 - Riga Airport

Aeroporti Ndërkombëtar i Rigës përjetoi humbje të konsiderueshme për shkak të COVID-19 dhe kufizimeve të udhëtimit. Si pasojë, aeroporti po rrezikon mbijetesën e tij./radiotravel.al 


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist