BE do të ndajë 5 miliardë euro për vendet dhe kompanitë e prekura nga Brexit

Written by on 14/09/2021

Bashkimi Evropian do të ndajë një total prej 5 miliardë eurosh deri në vitin 2025 për të gjitha vendet dhe kompanitë që janë prekur nga marrëveshja e tërheqjes së Mbretërisë së Bashkuar, ka konfirmuar Parlamenti Evropian përmes një deklarate.

Sipas njoftimit, një shumë e tillë do të ndihmonte kompanitë si dhe vendet që janë prekur nga marrëveshja e tërheqjes që të rikuperohen nga dëmet./radiotravel.al 


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist