BE do te mbeshtese restaurimin e parqeve arkeologjike ne Shqiperi!

Written by on 06/11/2018

Ambasadori i Bashkimit Europian ne Tirane, Luigi Soreca do mbeshtese restaurimin e Parkut Arkeologjik Bylis si dhe projekte te tjera gjate 2019. Kjo u be e ditur nga ministrja e Kultures Mirela Kumbaro gjate takimit te zhvilluar me  ambasadorin e BE-se Soreca, ku u diskutua per bashkepunime mes dy institucioneve. Ambasadori konfirmoi se BE do te investoje ne kete aset te rendesishem njesoj siç beri edhe ne Parkun e Apollonise. Sipas ministres, restaurimi i trashegimise historike inkurajon turizmin kulturor dhe sjell perfitime te prekshme per popullsine lokale dhe ekonomine ne Shqiperi.


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist