Barcelona, qendra e turizmit biznes, pret IBTM 2018!

Written by on 27/11/2018

Barcelona do te kthehet ne qendren e turizmit biznes gjate ketyre diteve pasi sot ka nisur te mbahet atje Panairi Nderkombetar IBTM 2018. Panairi i dedikohet kryesisht turizmit te takimeve, konferencave dhe konventave dhe mbledh si pjesmarres perfaqsues te kompanive turistike prestigjoze  si dhe markave te medha te hoteleve nga vende te ndryshme te botes. Mbi 15 mije profesioniste te turizmit behen bashke ne kete event ne te cilin diskutohen trendet e reja te turizmit biznes dhe krijohen kushte per bashkepunim mes pjesmarresve. Panairi vijon deri me date 29 nentor. Spanja ka fituar kete vit te ardhura mbi 6 miliard euro vetem nga turizmi MICE.


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist