Bali hap dyert për 19 vende të reja/ Cilat janë kriteret që duhen për ta vizituar?

Written by on 14/10/2021

Ishujt Bali dhe Riau të Indonezizë po rihapin dyert për vizitorët duke shtuar në listën e gjelbër, 19 vende të reja. Pjesë e këtyre vendeve, janë Kinda, India, Japonia, Arabia Saudite, Emiratet e Bashkuara, Italia, Franca, Portugalia, Spanja, Hungaria, Polonia si edhe Norvegjia. Shtetet e Bashkuara duket se nuk janë ende pjesë e listës së miratuar. Vendet që janë bërë pjesë e zonës së gjelbër u zgjodhën bazuar në të dhënat që tregojnë norma të ulëta infektimi.

Por edhe këta udhëtarë nga këto vende, para se të hyjnë në Bali duhet të jenë të vaksinuar plotësisht me njërën prej vaksinave./radiotravel.al 


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist