Avioni më i madh në botë del nga pista, 14 persona ndodheshin në bord!

Written by on 14/11/2020

Një ndër avionët më të mëdhenj në botë, ka bërë një ulje jo fort të mirë dhe si pasojë doli nga pista. Konkretisht bëhet fjalë për avionin e mallrave “Antovov” në Rusi. Ai u nis nga aeroporti i “Novosibirsk” në Siberi, por menjëherë shfaqi probleme duke humbur dhe kontaktin me radio, me  zyrtarët e aeroportit. Ai kishte brenda 14 persona, përpara së të rrëshqiste dhe të dëmtohej rëndë nga humbja e kontrollit.


Current track

Title

Artist

Background