Avionet me dritare virtuale gati per t’u vene ne perdorim

Written by on 08/06/2018

Linja ajrore e Emirateve te Bashkuara ka zbuluar nje suite te re te klasit te pare ne bordin e avionit te saj te fundit qe permban dritaret virtuale. Ne vend qe te shohin direkt jashte, udhetaret shohin imazhe te projektuara nga jashte aeroplanit duke perdorur kamerat me fibra optike.Linja ajrore thote se hap rrugen per heqjen e te gjitha dritareve nga aeroplanet e ardhshem, duke i bere ato me te lehte dhe me te shpejte.Presidenti i linjes ajrore, Tim Clark tha se imazhet jane “shume me te mira se ne syrin natyral”.

 


Current track

Title

Artist

Background