Austria zbulon 500 certifikata false për COVID që nga marsi

Written by on 20/11/2021

Autoritetet austriake kanë njoftuar se vendi po kryen më shumë se 10.000 kontrolle në javë pasi 500 certifikata false COVID-19 janë zbuluar që nga marsi.

Certifikatat ose dokumente të tjera ekuivalente kontrollohen fillimisht në të dhënat që ato përfshijnë dhe më pas krahasohen me informacionin që disponohet në kartën e identifikimit, duke përfshirë edhe foton e mbajtësit./radiotravel.al 


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist