Austria shtrëngon ndjeshëm rregullat për këto 3 vende/I kanë infeksionet e larta!

Written by on 28/07/2021

Udhëtarët që kthehen nga Spanja, Holanda dhe Qipro do të duhet të testohen për të hyrë në Austri, njoftoi Ministri austriak i Shëndetësisë. Sidoqoftë, Ministri Mückstein nuk dha ndonjë datë të hyrjes në fuqi të ligjit.

Aktualisht, njerëzit e vaksinuar plotësisht dhe të shëruar nga Coronavirus lejohen të hyjnë në vend, por qeveria është e shqetësuar për normat e infeksionit që në Austri janë rritur për shkak të udhëtimeve./radiotravel.al 


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist