Austri, rezorti malor gjobit ata qe bejne ski naten!

Written by on 10/11/2018

Rezorti austriak i Ischgl-it e ka ndaluar skijimin pas ores 8:00 te mbremjes deri ne oren 06:00 te mengjesit.Ndersa te gjithe ata qe nuk e respektojne rregullin do te gjobiten me 2,000 eurosh. Ky rregull i ri u miratua edhe nga zyra e kryetarit te Bashkise se Zones dhe iu njoftua te gjithe pushuesve edhe nepermjet postimit te tij ne rrjetet sociale. Ky vendim ka tingelluar shume i çuditshem per nje numer te madh pushuesish, sepse rezorti njihet per pistat e tij shume te mira te skijimit dhe per ndriçimin e mire. Por ne njoftimin e bere publik theksohej se vendimi eshte marre per te shmangur ne maksimum çdo rrezik. Ne vitin 2012, nje tjeter rezort autriak, St. Anton, u ndalonte skijatoreve konsumimin e pijeve alkoolike gjate pushimeve te tyre te ndryshme.


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist