Australia vuan pasojat e motit pervelues!

Written by on 18/01/2019

Australia vuan pasojat e motit pervelues!

Australia po shkrihet nen temperatura perveluese, e ka kaluar deri me tani te
pakten 5 nga 10 ditet me te nxehta qe jane regjistruar ndonjehere.Nje vale
ekstreme te nxehti ka prekur vendin qe nga e shtuna e kaluar, duke shkaktuar
zjarre, viktima dhe nje rritje te numrit te personave qe shtrohen ne spitale.
Byroja australiane e Meteorologjise tha se, te dhenat paraprake tregonin nje
temperature kombetare maksimale prej 40 grade Celsius.Nderkohe qe qyteti
Noona, ne New South Wales ka regjistruar temperaturen 35.9 grade Celsius
gjate nates. Kjo eshte temperatura minimale me e larte e regjistruar ndonjehere
ne Australi.


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist