Audi investon 14 miliard euro per automjete elektrike!

Written by on 07/12/2018

Prodhuesi gjerman i automjeteve, “Audi” do te investoje 14 miliarde euro ne zhvillimin e automjeteve elektrike, dixhitalizim dhe makinat pa pilot ne vitet ne vijim.Synimi eshte qe te ofrohen 10 modele krejtesisht elektrike dhe 10 te tjera me motor hibrid deri ne vitin 2025.Investimi i “Audi” eshte pjese e strategjise se grupit “Volkswagen”, qe ka shpallur nje plan investimi prej 44 miliarde eurosh ne teknologji te reja.


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist