Athina preket nga reshjet e dendura te shiut

Written by on 28/06/2018

Athina preket nga reshjet e dendura te shiut

 

Athina u paralizua nga reshje te jashtezakonshme shiu, te cilat shkaktuan permbytje ne disa zona te kryeqytetit grek. Zonat me te prekura ishin ajo e Mandras dhe Nea Peramos ne juglindje te Athines, te njejta zona ku dimrin e kaluar permbytjet moren disa jete njerezish. Mbremjen e kaluar jane evakuuar dhjetera vete dhe shume rruge jane mbyllur. Probleme me reshjet jane raportuar edhe ne rajonin turistik te Halkidhikise ne veri dhe prane Larises ne qender te Greqise.


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist