As Parisi, as Roma! Këto janë disa nga qytetet më të bukura të Evropës aktualisht

Written by on 05/11/2021

CNN ka listuar disa nga qytetet më të bukura të Evropës duke i vlerësuar  për nga arkitektura dhe kultura e veçantë që mbartin. Giethoorn në Holandë, Guimarães në Portugali, Roscoff në Francë, Anghiari në Itali dhe Nafplio në Greqi janë disa nga qytetet e pazakonta që kryesojnë listën.

Synimi i CNN në këtë renditje ishte prezantimi i disa qyteteve që nuk janë shpesh në qendër të vëmendjes, ndryshe nga Parisi, Roma apo Barcelona që njihen nga turistët në mbarë botën./radiotravel.al 


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist