ARRSH: Debora, situata e rrugeve nacionale ne vend!

Written by on 19/11/2018

Autoriteti Rrugor Shqiptar njofton se te gjitha akset nacionale jane te kalueshme, duke bere thirrje ndaj drejtuesve te mjeteve qe te bejne kujdes nga ngricat qe mund te krijohen gjate nates.Me tej ARRSH ben me dije se ne te segmentet ku reshjet e bores kane veshtiresuar qarkullimin normal te mjeteve jane vene ne pune borepastrueset, konkretisht:Ne aksin Prrenjas-Qafe Thane-Lin; Pogradec-Qafe Plloçe-Maliq; Maliq-Korçe; Korçe-Voskopoje dhe Korçe-Kapshtice. Ne keto dy akse eshte punuar me intensitet te larte dhe ne keto momente eshte normalizuar situata. Pavaresisht se reshjet kane filluar dhe ne aksin drejt Qafes se Malit dhe Fushe Arrezit, kalueshmeria vazhdon normalisht.


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist