Ariana Kosova Hoxha: Ruajtja e gjuhës shqipe në shkollat italiane, ka shumë rëndësi për brezat!

Written by on 26/01/2021

E ftuar mëngjesin e sotëm ne “Boeing 104.6” në Premium Channel dhe Radio Travel ishte dhe Ariana Kosova Hoxha, kryetarja e parë e lidhjes së mësuesve shqiptar në Itali dhe presidente e  shoqatës së studentëve shqiptarë për Universitetet e Maceratës dhe Camerinos. Ariana është nga Durrësi, por origjinën e ka nga Peja. Në vitin 2002 ajo trasferohet në Itali, ku sjell në jetë dy vajzat e saj Giulian dhe Sarën. Ariana përpiqet shumë të ndihmojë komunitetin e shqiptarëve qofshin nga Shqipëria apo Kosova, duke dhënë kontributin e saj që nuk ka munguar kurrë, veçanërisht në fushën akademike.


Current track

Title

Artist

Background