Ardian Trebicka : “ Me dashurine jemi partnere te mire”!

Written by on 29/05/2018

I ftuar sot ne Travel Club ishte kengetari me zerin melodioz Ardian Trebicka i cili pas nje shkeputjeje disavjecare nga skena e gjere do te rikthehet se shpejti me nje koncert recital per publikun artdashes ne Amfiteatrin e Liqenit Artificial te Tiranes. Ai eshte personifikuar shpesh si kengetari i dashurise dhe i pyetur ne studio per marredhenien qe ka aktualisht me dashurine ai tha se “ jane partnere te mire”! Made me shaka pohoi se edhe nese i japin per te kenduar kenge patriotike ai serish do t’i kendoje duke ia dedikuar dashurise.  Kengetari foli per pasionin e tij per muziken dhe faktin qe frymezohet nga kultura te ndryshme per te bere kenget e tij si ne rastin e albumit “ Do te behem cigan”.

Aktualisht kengetari performon ne piano bare si dhe live te ndryshme qe sic tha ai patjeter duhet te jene prane detit.

 

Intervista e Plote Audio

 


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist